Sindija Bukša – Eiropas čempione 200 m skrējienā

Andris Staģis, Statistiķis, 13/07/2019 21:25
Sindija Bukša
Guntis Bērziņš

13.jūliju Latvijas vieglatlētikas vēsturē atkal varam ierakstīt ar zelta burtiem! Latvijas sprintere, treneres Mārītes Lūses audzēkne Sindija Bukša simtprocentīgi izpildījsi savu pirms čempionāta doto solījumu – cīnīties līdz galam, skriet tik ātri, lai kļūtu par Eiropas čempioni!

Divu dienu laikā trīs lieliski skrējieni 200 m distancē, kuros Sindiju tā arī nepieveica neviena no sāncensēm! Pēc grūtajiem, spēcīgajā pretvējā trīskārt veiktajiem 100 m un septīto vietu (11,64 sek.), Sindija atrada spēkus, lai vēl trīskārt veiktu divreiz garāku distanci vispirms 23,38 sek. (vakar priekšsskrējienā), 23,39 (šodien pusfinālā) un visbeidzot vakarā svinot pārliecinoša uzvara ar sezonā labāko rezultātu finālskējienā – 23,24 sek. Abas sīvākās sāncenses – francūzietes – Estella Rafai (23,25 sek.) un Sāra Ričarda (23,50 sek.) arī šoreiz piekāpās labākajai latviešu sprinterei un sadalīja abas pārpalikušās medaļas. Sindija tagad ir devītā Latvijas vieglatlēte – Eiropas junioru (U23) čempione.

Faktiski visa vakara sesija bija viens priecīgs notikums. Tomēr sākšu hronoloģiskā secībā – ar rīta startiem.

Eiropas junioru (U23) čempionāta trešās sacensību dienas rīta pusē startēja divas mūsu vieglatlētes un puišu 4x400 m stafetes komanda. Visumā rīta starti mūsējiem bija sekmīgi – vienīgi neliels rūgtumiņš bija par mūsu puišu 4x400 m stafetes komandas (Daniels Bambals, Austris Karpinskis, Iļja Petrušenko un Valērijs Valinščikovs) devīto vietu priekšskrējienos. Puišu skrējiens bija ātrs – 3:08,88 (tikai 0,46 sek. atpaliekot no Latvijas junioru (U23) rekorda) un tikai 0,29 sek. atpaliekot no astotā rezultāta – rezultāta, kas dotu tiesības startēt finālā.

Toties ar otro 53,37 m tālo metienu vietu finālsacensībās nodrošināja mūsu šķēpa metēja Laine Donāne. Kvalifikācijā septītais labākais rezultāts – pie tam ar jaunu personīgo rekordu!

Līga Vecbērza startēja tāllēkšanā. Viņas rezultāts 5,88 m ir sezonā labākais un čempionātu Līga beidza 20.vietā.

Vakara sacensības sākās ar daudzsološu Maksima Sinčukova startu 400 m barjerskrējiena pusfinālā. Maksims gan finišēja tikai kā trešais, tomēr viņa rezultāts 50,44 sek. bija kā piektais labākais starp astoņiem finālistiem, tā arī sezonas labākais, atpaliekot tikai 0,11 sek. no personīgā rekorda.

Tad sekoja abi lieliskie Sindijas Bukšas skrējieni, bet vakars noslēdzās ar diviem teicamiem Patrika Gailuma šķēpa raidījumiem. Patriks vispirms otrajā mēģinājumā aizmeta šķēpu 78,65 m, kas viņu izvirzīja piektajā vietā. Toties ar pēdējo metienu (79,81 m) Patriks pacēlās uz ceturto vietu un to arī nosargāja. Patriku apsteidza tikai jaunais čempions Ciprians Mržiglods (Polija) – ar jaunu personīgo rekordu – 84,97 m, Aleksandru Novaks (Rumānija) – 81,75 m un Aliaksejs Katkavecs (Baltkrievija) – 80,31 m.

Rīt, svētdien, čempionāta pēdējā diena. Patīkami, ka startēs vēl divi Latvijas vieglatlēti – barjerskrējējs Maksims Sinčukovs  un šķēpa metēja Laine Donāne.

Lielu veiksmi viņiem! Jācer,ka būs kā teicienā – „Beigas labas, viss labs!”

Andris Staģis

Maksims Sinčukovs – piektais labākais Eiropā

Svētdien Zviedrijas pilsētā Jevlē beidzās XII Eiropas U23 čempionāts. Iepriecinoši, ka arī pēdējā sacensību dienā startēja Latvijas vieglatlēti – barjerskrējējs Maksims Sinčukovs un šķēpa metēja Laine Donāne.

14/07/2019

Sindija Bukša – Eiropas čempione 200 m skrējienā

13.jūliju Latvijas vieglatlētikas vēsturē atkal varam ierakstīt ar zelta burtiem! Latvijas sprintere, treneres Mārītes Lūses audzēkne Sindija Bukša simtprocentīgi izpildījsi savu pirms čempionāta doto solījumu – cīnīties līdz galam, skriet tik ātri, lai kļūtu par Eiropas čempioni!

13/07/2019

Eiropas U23 čempionātā Sindijai Bukšai 7. vieta 100m un ātrākais rezultāts 200m priekšskrējienos, Maksims Sinčukovs iekļūst 400m/b pusfinālā

Piektdien Zviedrijā, Jēvlē, pagājušā gadsimta četrdesmito gadu leģendārā zviedru skrējēja, 16-kārtēja pasaules rekordista Gundera Hēga vārdā nosauktajā stadionā turpinājās Eiropas čempionāts U23 vecuma grupas junioriem. Uzreiz gan jāpiemin, ka sportistiem ļoti traucē nepatīkamie laika apstākļi – lietus un vējš – vairākas neveiksmes jānoraksta uz to rēķina.

12/07/2019

Sindija Bukša un Patriks Gailums iekļūst Eiropas U23 čempionāta finālā

Ceturtdien Zviedrijas pilsētā Jēvlē sākās Eiropas U23 čempionāts. Kopš 1997. gada uz Eiropas čempionātu jau 12. reizi pulcējās kontinenta labākie vieglatlēti 19, 20 un 21 gadu vecumā – U23 vecuma grupas juniori.

11/07/2019
Regulation
Timetable
Starting List
Results