Latvijas jauniešu un junioru čempionāts Ventspilī (1)

Andris Staģis, Statistiķis, 02/07/2017 19:05
Laura Goršanova

Sacensību izskaņā uzstādīts jauns Latvijas junioru rekords diska mešanā - Lauris Kaufmanis - 59,89 m. 27 disciplīnās (no 76) sasniegti šovasar labākie rezultāti Latvijā.

Aizvadītās nedēļas nogalē Ventspils OC stadionā risinājās Latvijas čempionāts junioriem (U20) un jauniešiem (U18). Pirmajā sacensību dienā jaunie čempioni tika noskaidroti 37 disciplīnās un 15 disciplīnās jaunie čempioni sasniedza arī savas vecuma grupas šosezon Latvijā labākos rezultātus (SL – sezonas līderis).

Juniori (U20)

100 m Kristers Čams (Jelgavas nov.) – 11,12 (SL)
Ā.K. Raitis Fomrats (Iecava) – 11,07
400 m Austris Karpinskis (Auseklis) – 47,55
1500 m Emīls Stiprais (Madona) – 4:06,58
5000 m Rihards Serģis (SK”Ašais”) – 16:58,35 (SL)
110 m/b Emīls Rūgums (Bauskas n.) – 14,55
Kārtslēkšana Rūdolfs Vucāns (Preiļi) – 4,70 m
Tāllēkšana Vladislavs Osipenko (Arkādija) – 6,55w m
Ā.K. Pēteris Pauls Vīksne (Arkādija) – 7,29 m
Lodes grūšana Reinis Nungurs (Aizkraukle) – 15,60 m
Šķēpa mešana Patriks Gailums (Arkādija) – 75,65 m (SL un PB)
Ā.K. Gatis Čakšs (Jelgavas nov.) - 76,94 m
4x100 m Liepāja (A.Trankalis,Ģ.Valdmanis,I.Petrušenko,M.Sinčukovs) – 43,14

Juniores (U20)

100 m Līga Vecbērza (SB”Roja”) – 12,11 ( pr.-11,89 – SL un PB)
400 m Daira Deičmane (Lāča SS) – 58,01
1500 m Sonora Skudra (Ilūkste/MSĢ) – 4:59,35 (SL)
100 m/b Paula Sprudzāne (Arkādija) – 14,13
Kārtslēkšana Samanta Homiča (Vecumnieki) – 3,20 m
Trīssoļlēkšana Ieva Turķe (Tukums) – 12,56w m
Lodes grūšana Lāsma Padedze (Ogre) – 13,08 m
Šķēpa mešana Linda Luīze Šalme (Limb./Salacgr.) – 46,88 m

Jaunieši (U18)

100 m Pāvels Titovs (Jūrmala) – 11,12
400 m Aleksandrs Kucs (Jēkabpils) – 49,48 (SL)
1500 m Rojs Puks (Liepāja) – 4:02,78 (SL)
5000 m Matīss Kupcis (Aizkraukle) – 16:56,97 (SL)
110 m/b Kristiāns Skuruls (Kuldīga) – 15,03 (pr.-15,00 – SL)
Kārtslēkšana Oļegs Kozjakovs (Aizkraukle) – 3,75 m
Tāllēkšana Artis Duļbinskis (Balvi) – 7,05 m (SL)
Lodes grūšana Oļegs Kozjakovs (Aizkraukle) – 15,25 m
Šķēpa mešana Krišjānis Suntažs (Talsi) – 61,94 m
4x100 m Arkādija (E.Demidovs,E.Strazds,E.Jonass,R.J.Zālītis) – 44,81

Jaunietes (U18)

100 m Klinta Bļusina (Tukums) – 12,42 (pr. - 12,26)
400 m Grieta Griezīte (Liepāja) – 58,48
1500 m Patrīcija Cīrule (Arkādija) – 4:46,32 (SL)
100 m/b Kristīne Blaževiča (Jūrmala) – 14,02 (pr.-13,92 SL)
Kārtslēkšana Ērika Jēkabsone (Kuldīga) – 3,05 m (SL)
Trīssoļlēkšana Luize Opolā (Ogre) – 12,57 m (SL)
Lodes grūšana Ieva Šēra (Liepāja) – 13,94 m (SL)
Šķēpa mešana Nikola Ozola (Ogre) – 49,95 m
4x100 m Arkādija (L.Bīviņa,E.Novika,N.Ķigure,L.Velmere) – 50,37

Savukārt svētdien, sacensību otrajā dienā jaunos Latvijas čempionus noskaidroja 39 disciplīnās un 12 no tām uzvarētāji sasniedza šosezon labākos rezultātus Latvijā. Pašā sacensību izskaņā „krita” arī Latvijas rekords junioriem. Jau ceturto reizi šosezon rekordu laboja Lauris Kaufmanis, 1,75 kg smago junioru disku raidot pie 60 metru robežas – 59,89 m.

Latvijas čempioni otrajā dienā.
Juniori (U20)

200 m Iļja Petrušenko (Liepāja) – 21,73 (SL)
800 m Austris Karpinskis (Auseklis) – 1:55,87
3000 m Artūrs Niklāvs Medveds (Liepājas raj.SS) – 9:08,49 (SL)
400 m/b Arnis Trankalis (Liepāja) – 56,26
Augstlēkšana Edvīns  Voitiņš (Jēkabpils)- 2,00 (SL)
Trīssoļlēkšana Ralfs Eihentāls (Aizkraukle) – 13,71 m (SL)
Diska mešana Lauris Kaufmanis (Bauska) – 59,89 m (NR U20)
Vesera mešana Edvards Kolidzejs (Arkādija) – 58,68 m
Zviedru stafete Liepāja (Ģ.Valdmanis,A.Trankalis,K.Zauers,M.Sinčukovs) – 2:00,24

Juniores (U20)

200 m Asnāte Kalniņa (limbaži/Salacgrīva) – 25,69w
800 m Daira Deičmane (Lāča SS/Ogre) – 2:19,38
3000 m Olga Belova (Viļāni) – 11:31,02 (SL)
400 m/b Anna Ševčenko (Jelgava) – 1:07,02
3000 m/šķ.Anastasija Vidončikova (Jelgava) – 11:59,52
Augstlēkšana Samanta Homiča (Vecumnieki) – 1,61 m
Tāllēkšana Ieva Turķe (Tukums) – 5,85 m
Diska mešana Kristīne Strazdīte (Valmiera) – 46,25 m (SL)
Vesera mešana Liene Roziņa (Jelgavas nov.) – 44,22 m (SL)
Zviedru stafete Jelgava (A.Vidončikova,A.Ševčenko,A.Geraseva,D.Asme) – 2:34,96

Jaunieši (U18)

200 m Aleksandrs Kucs (Jākabpils) – 22,20 (SL)
800 m Jānis Seņkāns (Rēzekne) – 2:02,05
3000 m Armands Štāls (Arkādija) – 9:38,84 (SL)
400 m/b Aleksandrs Kucs (Jēkabpils) – 54,54
2000 m/šķ. Rojs Puks (Liepāja) – 6:10,06
Augstlēkšana Oļegs Kozjakovs (Aizkraukle) – 1,97 m
Trīssoļlēkšana Artūrs Šarkovičs (Krāslava) – 14,15 m (SL)
Diska mešana Dins Demidočkins (Valka) – 48,54 m
Vesera mešana Markuss Niedrups (Ventspils) – 24,10 m
Zviedru stafete Liepāja (J.Sergejevs,R.Putenis,G.Drigulis,A.Vecbaštiks) – 2:05,03

Jaunietes (U18)

200 m Eliza Marija Kraule (Jūrmala) – 25,47w
800 m Patrīcija Cīrule (Arkādija) – 2:17,04
3000 m Ilārija Ločmele (Ludza) – 10:30,02 (SL)
400 m/b Grieta Griezīte (Liepāja) – 1:03,74
2000 m/šķ. Anna Marija Petrakova (Ilūkste) – 7:45,28
Augstlēkšana Luize Katrīna Zeļģe (Talsi) – 1,67 m
Tāllēkšana Kitija Paula Melnbārde (Lāča SS) – 5,91 m
Diska mešana Rota Rulle (Rūjiena) – 37,97 m
Vesera mešana Laura Feldmane (Arkādija) – 48,57 m
Zviedru stafete Arkādija (L.E.Bīviņa,N.Ķigure,S.Brante,V.Fjodorova) 2:19,48.

Nobeigumā vēl daži inetersanti fakti un skaitļi:

Divu dienu laikā Ventspils OC stadionā tika izcīnīti un pasniegti 76 Latvijas čempionāta medaļu komplekti. Uzvarētāju zelta godalgas saņēma 31 Latvijas pilsētu, novadu vai klubu jaunie vieglatlēti. Visvairāk – „Arkādijas” – 11 zelta medaļas. Liepājai – 10, Aizkrauklei – 6; Jēkabpilij – 4; Jelgavai, Lāča SS, Tukuma, Ogres un Jūrmalas vieglatlētiem –pa trim.

Par trīskārtējiem Latvijas čempioniem (individuāli) kļuva Oļegs Kozjakovs (augstlēkšana, kārtslēkšana un lodes grūšana), kā arī Aleksandrs Kucs (200 m,400 m un 400 m/b).

Andris Staģis

Komentāri (1)

Andris Eikens 03/07/2017 11:01, pirms 4 gadiem
Sportistiem, kuri mācās Murjāņu Sporta Ģimnāzijā (MSĢ) 27 medaļas no kurām 6 zelta
Jauniešiem:
Niklāvs Paipals 2.v. 110m/barjeras un 2.v. kārtslēkšana
Aksels Blanks 3.v. 800m un 2.v. 1500m
Dins Demidočkins 2.v. lodes grūšana un 1.v. diska mešana
Dairis Mežvinskis 3.v. šķēpa mešanā
Ričards Brālēns 3.v. kārtslēkšanā
Artūrs Demidočkins 3.v. diska mešana

Junioriem:
Niks Samauskis 3.v. 110m/barejas; 2.v. kārtslēkšana un 3.v. augstlēkšana
Salvis Krusietis 3.v. 400m/barjeras
Reinis Nungurs 1.v. lodes grūšana un 2.v. vesera mešana
Raivis Garoza 2.v. lodes grūšana
Rihards Juška 3.v. kārtslēkšana
Lauris Kaufmanis 1.v. diska mešana
Dāvis Kaufmanis 3.v. 4x100m stafete (Bauskas BJSS sastāvā)
Sonora Skudra 1.v. 1500m un 3.v. 800m
Krista Rutkupa 3.v. lodes grūšana
Eva Dreimane 2.v. šķēpa mešana
Lelde Mieze 2.v. diska mešana
Elīza Puķāne 3.v. diska mešana
Samanta Homiča 1.v. kārtslēkšana un 1.v. augstlēkšana